Mīksto mēbeļu tīrīšanā
zināšanu nevar būt par daudz

 

Mīksto mēbeļu ģenerālā tīrīšana (mazgāšana) var izvērsties par nopietnu izaicinājumu tīrīšanas personālam.

Pirms nosaukt tīrīšanas darbu izmaksas un garantēt klientam darbu kvalitāti un rezultātu, ir jāzin atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

• mēbeļu auduma veids, un ražotāja noteiktā tīrīšanas instrukcija;
• auduma krāsas noturība;
• traipu un netīrumu veids (izcelsme);
• iepriekš izmantotie tīrīšanas līdzekļi un metodes.

Jo vairāk atbilžu un informācijas, jo precīzāk būs iespējams izvēlēties mīksto mēbeļu tīrīšanas metodi un atbilstošos tīrīšanas līdzekļus.

Izmantojot populāro mitrās izsmidzināšanas - sasūkšanas metodi („extraction”),jebkurā situācijā ir jāveic 6 tīrīšanas tehnoloģijas etapi, un katrs no šiem 6 etapiem ir svarīgs, lai sasniegtu iespējami labāko rezultātu.

Šie 6 etapi ir:

• netīrumu sausā sasūkšana ar putekļu sūcēju;
• netīrumu un traipu apstrāde ar atbilstošajiem tīrīšanas līdzekļiem;
• tīrīšanas līdzekļa iedarbības laiks;
• netīrumu un šķidruma sasūkšana;
• virsmas skalošana ar tīru ūdeni;
• žāvēšana.

Tīrīšanas speciālisti ne vienmēr veic pirmo soli - netīrumu sauso sasūkšanu. Rezultātā, tāpat kā arī paklāju mazgāšanā, neizsūcot netīrumus vispirms ar putekļu sūcēju, bet uzreiz sākot virsmu apstrādāt ar tīrīšanas līdzekļiem un mitrumu, izveidojas netīrumu un šķidruma maisījums („dubļi”), apgrūtinot laba tīrīšanas rezultāta sasniegšanu.

Vienmēr atcerieties tīrīšanas zonā noklāt grīdas segumu ar uzsūcošu drānu, tādējādi pasargājot grīdas segumu no izmantotā tīrīšanas līdzekļa iedarbības.

Zem mēbeļu kājām palieciet FURNITURE BLOCKS vai FURNITURE TABS (75 x 75mm), kas pasargās grīdas segumu gan no tīrīšanas līdzekļa vai mitruma iedarbības, kā arī novērsīs mēbeļu metālisko kāju rūsēšanu. Šis ir efektīvs un lēts risinājums, var iegādāties gan iepakojumos, gan pa 1 gabalam vai loksnītei (cena = 0,03 Ls).

Pēc sagatavošanās un sausās izsūkšanas etapa, seko viens no svarīgākajiem – atbilstošā tīrīšanas līdzekļa izvēle un pielietošana. Atcerieties vienmēr veikt tīrīšanas līdzekļa testēšanu uz tīrāmā materiāla krāsas noturību.

Lielākā daļa netīrumu tiek likvidēta jau tīrīšanas līdzekļa iedarbības fāzē, tāpēc svarīgi izmantot pareizo PRE-SPRAY (iepriekšējās izsmidzināšanas) līdzekli, it īpaši lielas netīrības un slodzes vietās.

Pārtikas produktu traipu tīrīšanā, piemēram restorānu krēslu tīrīšanā, labs palīgs ir PREKLEEN ENZYME SOIL LIFTER (3kg iepakojuma cena = 29,48 Ls), kas ātri un efektīvi likvidē taukainus un organiskās izcelsmes traipus.

Izmantojot enzīmus, ir svarīga izmantojamā tīrīšanas šķīduma temperatūra, jo enzīmu iedarbība aktivizējas pie 50 grādiem. Ja šķīdums ir par karstu jūsu rokām, tad tas būs par karstu arī tīrāmam materiālam, mazliet pagaidiet, lai atdziest. Šķīdumam pilnībā atdziestot, tas zaudē savas tīrīšanas īpašības.

Populārs un efektīvs mīksto mēbeļu tīrīšanas līdzeklis ir HEAVY DUTY SOIL LIFTER (2,7L iepakojuma cena = 27,88 Ls), kas ir neitrāls un papildinošs līdzeklis daudziem citiem universāliem tīrīšanas līdzekļiem, kas tiek izmantoti izsmidzināšanas tīrīšanas metodē.

Kaut arī šis ir šķīdinātāju bāzes līdzeklis, to droši var izmantot visa veida audumu tīrīšanā, gan koncentrētu, gan ašķaidītu, atkarībā no netīrības pakāpes un auduma veida.

Tīrīšanas speciālisti ir iepazinuši ONE STEP līdzekli SPOT CLEANER – S (500ml iepakojuma cena = 6,43 Ls). Šim traipu tīrīšanas līdzeklim ir starptautiskais marķējums „woolsafe”, kas nozīmē, ka to var droši un efektīvi izmantot arī vilnas audumu tīrīšanā.


Veicot iztīrītās virsmas skalošanas darbus, iespējams izmantot dažādus papildinošos līdzekļus.

Ja tīrīšanas darbos izmantoti stipri sārmaini līdzekļi, tad skalošanas etapā ieteicams izmantot neitralizēšanas līdzekli TEXTILE RINSE (3,8L iepakojuma cena = 13,15 Ls). Pēc šī līdzekļa izmantošanas, audums būs daudz mīkstāks un tā krāsa būs atsvaidzināta.


Ja nepieciešams neitralizēt nepatīkamas smakas, tad šo jautājumu palīdzēs atrisināt līdzeklis KILL ODOR PLUS (5L iepakojuma cena = 33,77 Ls). Pievienojot šo līdzekli skalošanas etapā, tas neitralizēs cigarešu dūmu, dzīvnieku u.c. nepatīkamas smakas.


Kad tīrīšanas līdzekļa iedarbības laiks ir beidzies, un traipi un netīrumi ir veiksmīgi iztīrīti, neaizmirstiet virsmu kārtīgi izskalot ar tīru ūdeni. Jebkurš tīrīšanas līdzeklis, kas paliks materiālā un izžūs, piesaistīs atkal netīrumus, un virsma ļoti ātri būs netīra. Ņemiet vērā, ka materiāls ir pilnībā izskalots tikai tad, kad iekārtas netīrā ūdens tvertnē pēc skalošanas nav putu.

Aukstā gaisa ventilators SANTOEMMA
(cena = 262,83 Ls) paātrinās žūšanas procesu. Ventilatoram ir 3 darba režīmi (gaisa plūsmas intensitāte), kas ļaus to izmantot atbilstoši situācijai.


CHEMSPEC tīrīšanas līdzekļu plašais sortiments ļauj izvēlēties
atbilstošāko un efektīvāko.
Vairāk informācija par tīrīšanas līdzekļu piedāvājumu mūsu mājas lapā: www.2tcentrs.anitra.lv/index.php?sadala=35

Visu NOVEMBRA mēnesi piedāvājam paklāju profesionālajiem
tīrīšanas līdzekļiem 20% atlaidi

Iegādājoties SANTOEMMA paklāju tīrīšanas iekārtu,
dāvanā traipu tīrīšanas komplekts 185 Ls vērtībā

 

ANITRA 2T Centrs    Tālr. 67218766    Piedrujas 7, Rīga   
www.2tcentrs.anitra.lv    2tcentrs@anitra.lv
Šis ir "2T Centrs" jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-mail, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu "2T Centrs".